Tapasztalatcsere – népmese-napi felhívás

Kedves Kollégák!

A VII. Országos Népmese Konferenciának 2011. szeptember 23-24-án Eger ad otthont. A  konferencia fő szervezője a HUNRA ,  társszervező ebben az esztendőben a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár, az Eszterházy Károly Főiskola Központi Könyvtára és a Benedek Elek Napköziotthonos Óvoda.

A konferencia folyamatosan bővülő honlapja elérhető a http://nepmesenapja2011.ektf.hu címről.  Itt találtuk az alábbiakban olvasható Tapasztalatcsere című felhívást, amelyet sok szeretettel ajánlunk szíves figyelmükbe!

Üdvözlettel,
Cs. Bogyó Katalin

Tisztelt meseolvasók, mesemondók, meserajongók!

Ugye sok felejthetetlen élménnyel, rengeteg tapasztalattal ajándékozták már meg mesehallgató gyermekei, unokái, növendékei … És továbbadta ezeket?

Rohanó mindennapjainkban egyre kevesebb az időnk egymásra – a nagycsalád generációi külön háztartásban élnek – s élményeinket, tapasztalatainkat egyre ritkábban tudjuk megosztani egymással, áthagyományozni az ifjabb generációkra.

Most arra kérjük, tegye meg ezt, segítsen … a nagyobb családnak, azoknak, akiknek gyermekkorukban nem meséltek, vagy nem is sejtik, milyen fontos ez gyermekeiknek!

Ez évi népmese-napunk témája a népmeséknek, mondókáknak, dúdolóknak a kisgyermekek fejlődésében, fejlesztésében betöltött szerepe.

•Várjuk saját történeteit, tapasztalatait, beszámolóit, megélt, mesemondással, népmesével, korai fejlesztéssel kapcsolatos élményeiről, örömeiről, annak eredményességéről, vagy akár kudarcairól is!
•”Amikor a mesében élünk: mesemondók meg hallgatók” alcímmel pedig, virtuális fotóadatbázisunk kiállítója lehet, ha beküldi és engedélyezi saját „mesevarázslatuk” közzétételét.

Tapasztalatait, történeteit és beszkennelt képeit a következő címre várjuk:

Tamásné Fekete Adrienn – tamas@ektf.hu
Eszterházy Károly Főiskola, Központi Könyvtár

A fotókat beküldő hozzájárul a fénykép archiválásához és a Magyar Olvasástársaság által történő nonprofit célú ingyenes felhasználásához (honlapon történő közzététel, a HUNRA kiadványaiban, marketing-anyagaiban való megjelentetés).

(forrás: http://nepmesenapja2011.ektf.hu/tapasztalatcsere/)

Előzmények blogunkon: A népmese napja 2011 – felhívás

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>