Könyvtári blogok

Érdekes cikk olvasható a TMT karácsonyi dupla számában a magyar könyvtári blogoszféráról. A szerző Hubay Miklós, a nemrégiben Ottovay-díjat nyert informatikus könyvtáros, újságíró, aki az alábbi kördiagramot is a rendelkezésünkre bocsátotta.

könyvtári blogok

A szerző áttekinti a hazai könyvtári blogok történetét, típusait és a várható trendeket. Azt hiszem nincsen okunk szégyenkezni – az iskolai könyvtári blogok arányán sem, de néhány blogoló könyvtárostanár révén az úgynevezett liblogok számát is gyarapítjuk, valamint a KönyvtárostaTanár blog is szerepel a szervezeti, egyesületi blogok között.

A mennyiség mellett azonban ügyeljünk a minőségre is! Január végéig én is át fogom nézni a blogunk ajánlólistáján szereplő iskolai könyvtári blogokat, és frissítek. Vagyis a legalább fél éve nem működő blogok linkjét leveszem. Addig még van időtök eldönteni, hogy folytatjátok-e, éltek-e a könyvtári blogok nyújtotta lehetőségekkel?

Kedvcsinálónak még egyszer ajánlom Cs. Bogyó Katalin békéscsabai előadását is e témában. Lásd korábban >>

Forrás: TMT, 2009/11-12. sz.

Egy hozzászólás a(z) “Könyvtári blogok” bejegyzéshez

1. Visszajelzés: Hubay Miklós: Könyvtári blogok Magyarországon - Hangtárnok

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>